МАТЕМАТИКА - ЦЕ ЦІКАВО


 Що знаєте ви про найцікавішу з наук - математику? 
Це - цариця наук. 
На уроках математики ви не тільки вивчаєте формули, теореми, не тільки навчаєтеся розв'язувати задачі та вправи, а й знайомитеся з історією розвитку математики, біографіями людей, які своє життя присвятили цій чудовій науці. 
На цій сторінці ви зможете знайти цікаву інформацію про математику, математиків, історичні факти, корисні схеми для кращого запам'ятовування деяких математичних фактів, переглянути відео про історію математики та знайти багато іншого цікавого матеріалу для себе!


  


Хто є найпершим математиком?

Найперший математик, ймовірно, жив у Свазіленді. Саме там, у містечку Лембобо, археологи виявили кістку бабуїна, на якій чітко видно позначки у вигляді рисок. Реліквія пролежала в землі більше 37 000 років. Подібний артефакт – вовчу кістку, якій понад 30 000 років – розкопали у Франції. Перші істинно математичні записи людини – у вигляді груп простих чисел – написані на так званій кістці з Ішанго, що нараховує близько 19 000 років. А перші повноцінні математичні тексти залишили після себе жителі Древнього Вавилону. Це глиняні таблички, яким не більше 2000 років.Який математик точно передбачив день своєї смерті за допомогою арифметичної прогресії? 

Є факти, дізнавшись про які, мимоволі вважаєш математику містичною наукою. У минулому столітті математик де Муавр, що проживав в Британії, помітив дивну тенденцію: кожен день, лягаючи спати, він просинається на чверть години пізніше. Як щирому вченому, йому стало цікаво, в яку календарну дату тривалість його сну складе власне добу – тобто, повні 24 години. Склавши арифметичну прогресію, він визначив дату, коли вона досягла б 24 годин — 27 листопада 1754.  Саме в цей день він і помер.

На чому побудовані цікаві підрахунки?

Якщо Ваш вік помножити спершу на 7, а потім на 1443, то результатом буде ваш вік, написаний тричі поспіль.
Що ми знаємо про число Пі ?

Число Пі  вперше обчислив індійський математик Будхайян ще в VI столітті нашої ери.


В кінці 19 століття розлючені нескінченністю числа Пі законодавці штату Індіана намагалися ввести білль, який дозволяв офіційно округлити його до 3,2. Але на святе не дав зазіхнути професор місцевого університету.


Чому Евклід найзагадковіший математик?

Один з найзагадковіших математиків – Евклід. Його праці дійшли до нащадків, а ось будь-які біографічні факти про самого вченого – ні. Зокрема, невідомо, коли він народився і в якому віці помер. Відомо лише те, що Евклід проживав в Олександрії в третьому столітті до нашої ери.

Хто в школі мав погану успішність?

Багато майбутніх відомих математиків погано поводилися в школі і не відрізнялися хорошою успішністю. В аутсайдерах значилися, наприклад, Джеймс Максвелл, Рамануджан Срініваса і Василь Цингер. Плентався позаду ледь-ледь успішних й Ісаак Ньютон. Причому взявся він за розум тільки після того, як один з його однокласників-відмінників назвав його дурнем.


Джерела:
http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-matematiku/
http://cikavi-fakty.com.ua/10-cikavix-faktiv-pro-matematiku/
http://cikavi-fakty.com.ua/10-cikavix-faktiv-pro-matematiku/

http://kpi.ua/1431-3

Немає коментарів:

Опублікувати коментар